Biokorekcijos centras

BIOKOREKCIJOS CENTRAS - STUBURO GYDYMAS
Tel. konsultacijai ir išankstinei registracijai: +370 688 57626
 

Radikulopatija

Biokorekcijos centre taip pat gydomos radikulopatijos – nervų šaknelių uždegimai.

Tai motorikos ir vegetatikos sutrikimai, sukelti nugaros smegenų nervinių šaknelių pažeidimų, lydimi skausminiu sindromu. Tiesioginė skausmo atsiradimo priežastis – svorių kilnojimas, nerangūs judesiai, peršalimas, neigiamos emocijos. Ne  mažiau kaip 95% visų atvejų radikulopatijas, kaip taisyklė, sukelia mechaninis faktorius.

Svarbų vaidmenį skausminio sindromo išsivystyme vaidina ir vietiniai neurodistrofiniai sausgyslių, raiščių, raumenų pakitimai. Šie faktoriai, esant radikulopatijai,  vaidina ypatingą vaidmenį išsivystant atskirų raumenų kontraktūroms.

Pirmieji juosmens ir kaklo skausmų priepuoliai susiję su disko žiedo plyšimu ir tarpslankstelinių kapsulių išsiveržimu. Skausmas gali būti įvairaus pobūdžio: šaudantis ar maudžiantis.

Disko išvaržos spaudimas į nervinę šaknelę sukelia šaknelinį sindromą.

Stuburo forma tokia, kad daugiausiai krūvio tenka apatiniams kaklo, apatiniams krūtinės ir juosmens slanksteliams. Todėl klinikoje dažniausiai sutinkama šių sričių šaknelių kompresija. Kaklo radikulopatija reiškiasi kaklo raumenų įtempimu, priverstine galvos padėtimi, kaklo linkio išlyginimu. Esant disko išvaržai ir vienos iš šaknelių suspaudimui, skausmas plinta į ranką, mentį arba priekinį krūtinės ląstos paviršių. Skausmas sustiprėja judant, kosint, čiaudint. Krūtinės radikulopatija (retai sutinkama) pasireiškia skausmais krūtinės ląstos plote.

Juosmens – kryžmens radikulopatija reiškiasi skausmais juosmenyje. Skausmas plinta į koją, dažniausiai užpakaliniu jos paviršiumi (pagal nervo eigą). Skausmą lydi kojos tirpimas, funkcijos sutrikimas.

     Biokorecijos centras,
     Laisvės pr. 79E, Vilnius
     Mob. tel.: +370 688 57626
  
Interneto svetainių kūrimas: Dulskis.lt